ARONEX

Aronex Nedir ?

Öncelikle Aronex’in bir ilaç olmadığını belirtmek isteriz. İçeriğinde yapay kimyasallar veya asit türevi yapılar mevcut değildir.

Aronex; içeriğinde, organik sertifikalı saf bitki yağları olan, uyarıcı nitelikte, ısıl işlemle üretilen bir bitki özüdür.

İçeriğinde; Çam reçinesi, Ardıç Yağı, Isırgan Tohumu Yağı, Pirinç Kepeği Yağı, Badem Yağı, Susam Yağı, Sarımsak Yağı, Menekşe Yağı, Çörekotu Yağı ve Zeytin Yağı bulunmaktadır.

Üretiliş Amacı Nedir?

Aronex, saçkıran probleminin çözümüne destek olarak üretilmiş bir üründür. Doğal içerikten oluşması, herhangi bir yan etki meydana getirmemesi, tepki oranının yüksek olması gibi avantajlar, kortizon türevi ilaçların ve asitli uygulamaların karşısında büyük ölçüde tercih sebebi olmasını sağlamıştır.

Aronex, saçkıran yanısıra;

-       Saç ve sakalların sıklaştırılması,

-       Saç ve sakalların hızlı uzatılması,

-       Genetik saç dökülmeleri,

-       Saç derisi problemleri,

Çözümüne yardımcı olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Beklenen Etki Ne Olmalıdır?

Saçlarınızla ilgili bir ürün kullanırken özellikle saçkıran gibi bir problemle karşı karşıya iseniz kullandığınız ürünün sizleri birkaç ay içerisinde sırma saçlı yaparak problemin ortadan kalkmasını beklememelisiniz. Saç problemleri doğası gereği yavaş çözülen ve çözümü zaman alan problemlerdir. Sabır ve kullanımda düzen gereklidir.

Beklenen etki “Vücut kıl yapısı – Düzenli kullanım – Daha önceden uygulanmış tıbbi tedavi yöntemleri” gibi etkenler ışığında süreç olarak değişkenlik gösterecektir. Her şey doğru ve kurala uygun yapıldığında her vücut yapısında değişken zaman dilimlerinde gelişim rahatlıkla gözlenebilecektir.

Ayrıca saçkıran bildiğimiz üzere bağışıklık sistemi problemidir. Ama bu size bağışıklık sisteminizin zayıf olduğu anlamına gelmemelidir. Aksine güçlü bağışıklık sistemine sahip olan insanlar bu sorunla karşı karşıya gelmektedir. Bunun aksini iddia eden kişiler varken birkaç cümle ile bu konuyu aydınlatmak istiyoruz. Kortizon böbrek üstü bezlerinin salgıladığı bir hormondur ve birçok kullanım alanının yanında otoimmün problemlerde kullanılmaktadır. İmmün sistem sorunlarında dahili olarak alınan kortizonun vücuttaki seviyesi artırılarak bağışıklık sistemi çalışmasının yavaşlatılmaya çalışılması hedeflenmektedir. Böylelikle vücuttaki saçkıran tepkimesi durdurulmaya çalışılmaktadır. Diğer bir husus ise kullanıcı istatistiklerimizde bu konuyu tam olarak anlayamayan kullanıcılarımızın aksi bir anlayışla  bağışıklık sistemi için ilave tıbbi destek almaları sonucu gelişmelerinin durması  açıklıkların arttığı gözlemlenmiştir.

Kısaca düzenli kullanım kuramını yerine getiren kullanıcıların vücut kıl yapısı yüksek kişiler problemlerini hızlı çözerken kıl yapısı düşük olan kişiler problemlerini daha yavaş çözüme ulaştırabilirler. Kortizon kullanımı ve asitli ürünler ne kadar çok tercih edilirse çözümü daha uzağa iterken hiç kullanılmaması doğal seyrinde bir kazanım sağlar.

Bayanlarda sonuca ulaşmak erkeklere göre daha kısa bir zamanı kapsamaktadır. Bunun sebebi ise bayanlarda östrojen hormonunun yüksek olması kıl uzama hızlarını doğru orantılı olarak etkilemesidir.

Bu nedenle saçkıran gibi bir sorunun çözümünde süre vermek, belirli bir tarihe sonucu bağlamak her zaman için kullanıcıyı aldatıcı olacaktır.

 

Uygulama Alanları Nerelerdir?

Aronex; saçlara, sakallara ve kaşlara uygulanabilmektedir. Kirpiklere, göze temas ettirilmemesi gerektiği için uygulama yapılmamaktadır. Kirpik dökülmelerinde kaşlara uygulama yapılarak çözüme gidilmektedir.

 

Uygulama Şekli Nasıldır?

Uygulama, bütün saç bakım ürünlerinin uygulanması ile aynıdır diyebiliriz. Günlük kullanım miktarı olarak kullanım alanına göre değişkenlik gösterecektir. Miktar cilt yüzeyini tamamen kaplayacak kadardır.

Sırası ile;

-       Öncelikle saçlar yıkanmalı ki gün içerisinde vücudumuzun üretmiş olduğu ter ve yağların nispeten tıkamış olduğu ciltteki gözenekler açılmalı

-       Saçlarımız hafif nemli kalacak şekilde kurutulmalı. Nemli saçların daha hızlı bir emilim sağladığı unutulmamalı

-       Aronex baştan uca saçlarımıza değil sadece saç diplerine uygulanmalı. Emilimin saç derisi tarafından gerçekleştirileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

-       Problem tek bir noktada bile olsa Aronex bütün saç derisine uygulanmalıdır. Saçkıran oluşum ve atım süresi arasında ciddi zaman farkı olan bir problemdir. Atım yapmadan saçkıran olan noktaları algılamamız mümkün değildir. Bu nedenle genel bir önlem almak için lokal değil genel uygulama yapılması şarttır.

-       Uygulama sonrasında Aronex saçta 1 ila 2 saat arasında bekletilmeli ve sonrasında duş sıcaklığında su ile köpürterek saçlardan arındırılmalıdır.

-       Uygulama günlük olarak yapılmalıdır.