BİLGİLER

Trikotillomani

Trikotillomani genellikle yoğun stres dönemlerinde karşı koyulamayan saç öncelikli olmak üzere vücudun genelinde istemsiz bir şekilde kılları çekerek koparma olarak nitelendirebileceğimiz bir kontrol bozukluğudur.

 

Her yaş grubunda gözlemlenebilen bu rahatsızlık bayanlarda erkeklere göre daha fazla görülmektedir. Tek başına bir kontrol bozukluğu olduğu gibi beraberinde depresif kaygı bozuklukları da gözlemlenebilmektedir.

 

Tedavisi sabır gerektiren bu rahatsızlık için antidepresan türevi ilaçlar kullanılmaktadır. Fakat bu yöntemlerden ziyade başarılı bir sonuç için psikolojik destek ile davranış düzenlemesi gerektiren bir rahatsızlıktır.

 

Aronex bu tür rahatsızlıkların tedavisine destek olarak kullanılmamaktadır. Aronex bu gibi durumlarda sadece koparılmak suretiyle kaybedilen kıl yapılarının ( Saç, Kaş, Kirpik ve sakalların) hızlı bir şekilde yeniden kazanılması için kullanılabilmektedir. Kullanıcılarımızın Aronex’i bu davranıştan kurtulmak için değil, kayıpların hızlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlamak ve görüntü bozukluğunun giderilmesi amacıyla talep edilmesi gerektiğini bilmeleri önem arz etmektedir.


salim ece
12 Eylül Salı , 2017

Mrb.yaklaşik 10 yildir saçimda para buyuklügnde 2 adet saçkiran mevcut bu ilaci kullansam etkisi olurmuu?

Sibel ışık
27 Auğstos Pzr , 2017

Ya bü ürünü almak istiyorum dönüş yapabilirmisiniz

Gulden Özkara
10 Auğstos Per , 2017

48 yasindayim saçlarım cok azaldı ve çok dökülüyor. Beyazlarim olduğu için boyamak zorundayım. Ürün hakkında bilgi almak istiyorum.

Mehmet topal
09 Auğstos Çar , 2017

1 yıldır devam eden bölgesel dökülenler ve seyredenler var her türlü devide bulunduk fakat durmuyor

yusuf dal
29 Nisan Cts , 2017

bendede saç dökülmesi var seyrekleşmiş fiyatı ne kadar bu ürünün ve sipariş vermek istiyorum gercekten faydalıysa

Melda ACAR
26 Nisan Çar , 2017

Merhaba, kızım 11 yaşında ve alın köşesinin sol kısmını sürekli yoluyor. engel olamıyoruz. resmen o nokta saç kalmadı ve artık saç çıkışları çok az bir hale geldi. Saçlarını çekmenin çok keyif verdiğini söylüyor. Psikolojik desteğe başladık ama saçlarındaki eksiklik bizi tedirgin ediyor. Ürününüzü kullanmak istiyorum. Umarım faydalı olur

Yanıt :
Melda hanım ürünümüzü düzenli kullanmanız kayıplarınız için tatmin edici olacaktır. Fakat psikolojik desteği kesmemeli ve kontrol bozukluğunun ortadan kalkması için mücadele etmelisiniz. Saçlarınızdaki gerekli dolgunluk seviyesine ulaşınca kullanımı bırakabilirsiniz.